Jdi na obsah Jdi na menu

O Přeborníka OFS Bruntál 2012 - st.žáci

4. 2. 2012

100_3676.jpg

Horní řada zleva: Tomáš Popek, Vratislav Jarmar, Michal Fabián, Dominik Darmovzal, Luděk Všetička, Dominik Vaško, Martin Kutlák, Jakub Hrubý

Spodní řada zleva: Michal Koždoň, Jiří Strapek, Roman Nečesaný, Valdemar Matuška

 

Přebor starších žáků ovládl Slavoj Bruntál


HORNÍ BENEŠOVDruhý letošní halový turnaj  v kopané „O přeborníka OFS Bruntál 2012“ se uskutečnil v sobotu 4.2.2012 ve sportovní hale v Horním Benešově. O titul nejlepšího halového týmu okresu mezi staršími žáky zápolila po delší době celá kompletní špička okresu. Družstva FK Krnov, FC Slavoj Bruntál, Olympia Bruntál, Avízo Město Albrechtice, Sokol Vrbno pod Pradědem, Jiskra Rýmařov, TJ Břidličná, TJ Světlá Hora a domácí TJ Horní Benešov byla rozdělena do svou skupin, kde se střetla systémem každý s každým. První dva celky ve skupinách postupovaly do semifinále, družstva na třetích a čtvrtých místech hrála o pořadí na pátém až osmém místě.

 

Poslední družstvo skupiny A obsadilo poslední, deváté místo na letošním přeboru starších žáků.

 

Ve skupině A si od začátku počínal suverénně Slavoj Bruntál, který hladce postoupil do semifinále z prvního místa.

 

Boj byl o druhé postupové místo, kde selhali mladí fotbalisté Města Albrechtic.

 

Ve hře tak byla Olympia a Vrbno pod Pradědem, které nakonec slavilo úspěch.

 

S věkově mladým týmem se představil domácí Horní Benešov a své ambice prokáže určitě o víkendu, kdy se uskuteční turnaj mladších žáků.

 

Ve skupině B se po dlouhých letech přestavil na halových přeborech OFS Bruntál tým FK Krnov a vedl si v celém průběhu výborně. Krnovští svou skupinu vyhráli se sedmi body a stali se první semifinalistou.

 

O druhé postupové místo musela bojovat trápící se Jiskra Rýmařov, která za sebou přece jen o bod nechala Břidličnou a protlačila se do vyřazovacích bojů z druhé příčky.

 

Bojovné výkony podala i Světlá Hora, ale na bodový zisk to nestačilo.

 

Semifinálové duely přinesly divákům dramatickou podívanou. V první zápase se střetl Krnov s Vrbnem. Krnov byl útočnější, ale střelecky se neprosadil. Vrbno tak svůj velmi dobrý taktický výkon dotáhlo k bezbrankové remíze a penaltovému rozstřelu o postup do finále. I tam se rozhodovalo dlouho a střelci byli neomylní až do osmé série, kdy Vrbenský hráč trefil jen tyč a z postupu do finále se radovali mladí krnovští fotbalisté.

 

Ve druhém semifinále se také o postup hrálo až do posledních vteřin. Rýmařovští výborně vzdorovali Slavoji a o jejich vyřazení nakonec rozhodla chyba v obrané fázi, která znamenala nejtěsnější porážku 0:1.

 

Turnaj pokračoval zápasy o konečné umístění. Sedmou příčku si vybojovali fotbalisté Olympie Bruntál vítězstvím 3:2 nad Světlou Horou.

 

V boji o páté místo završili své nevydařené letošní vystoupení na halových přeborech mladí fotbalisté Města Albrechtic, kteří podlehli Břidličné 0:2.

 

Zápas o třetí příčku přinesl další vyrovnaný boj kvalitní úrovně až do konce, po kterém se z výhry 3:2 a zisku třetí příčky radovali mladí fotbalisté Vrbna.

 

K utkání o titul halového přeborníka OFS 2012 nastoupil na hornobenešovské palubovce FK Krnov proti Slavoji Bruntál a ani v posledním svém vystoupení rozhodně nezklamal. V utkání velmi dobré úrovně ale nakonec prokázali bruntálští fotbalisté ve složení Ondřej Kubes, Tobiš Talla, Vlastimil Skopalík, Jakub Blažek, Michal Sidor, Jan Savický, Lukáš Žiga, Jan Mako svou fotbalovou vyspělost a své vydařené vystoupení na turnaji zakončili vítězstvím 2:0 a zaslouženým ziskem titulu přeborníka OFS Bruntál 2012 v halového kopané starších žáků.

 

V závěru turnaje byli vyhlášení nejlepší hráči. Cenu pro nejlepšího střelce získal se sedmi góly Jan Mako ze Slavoje. Nejlepším brankářem byl Patrik Nevřela z Krnov a ocenění pro nejlepšího hráče se dočkal Jakub Blažek ze Slavoje Bruntál.
 


Výsledky skupiny A:


M. Albrechtice – Slavoj 1:6, M. Albrechtice – Vrbno 2:2, M. Albrechtice – Olympia 1:1, M. Albrechtice H. Benešov 4:0, Slavoj – Vrbno 4:0, Slavoj Olympia 4:0, Slavoj – H. Benešov 7:0, Vrbno – Olympia 2:1, Vrbno – H. Benešov 2:0, Olympia – H. Benešov 0:0.

 

Pořadí:

1. Slavoj - 12 bodů

 2. Sokol Vrbno - 7 bodů

 3. M. Albrechtice - 5 bodů

4. Olympia - 2 body

5. H. Benešov - 1 bod
 


Výsledky skupiny B:


Rýmařov – Krnov 0:0, Rýmařov – Břidličná 0:0, Rýmařov – Sv. Hora 5:0, Krnov – Břidličná 2:0, Krnov – Sv. Hora 6:1, Břidličná – Sv. Hora 3:2.

 

Pořadí:

1. Krnov – 7 bodů

 2. Rýmařov – 5 bodů

 3. Břidličná – 4 body

 

 

semifinále

 Krnov – Vrbno 0:0 (PK 8:7)

Slavoj – Rýmařov 1:0

 

o 7. – 8. místo
Olympia – Sv. Hora 3:2

 

o 5. – 6. místo
M. Albrechtice – Břidličná 0:2

 

o 3. – 4. místo
Rýmařov – Vrbno 2:3

 

o 1. – 2. místo
Slavoj – Krnov 2:0.

 


Konečné pořadí

 1. FC Slavoj Bruntál

2. FK Krnov

3. Sokol Vrbno

 4. Jiskra Rýmařov

 5. TJ Břidličná

6. Avízo město Albrechtice

 7. Olympia Bruntál

8. TJ Světlá Hora

 9. TJ Horní Benešov